Kaktus.co.il - פורטל החדשות והתרבות של נתניה והסביבה - נוער - של מי הקרחת הזאת?
המייל האדום
ראשי חדשות ספורט ביזנס טכנולוגיה
תלונות גלריות נוער פנאי משחקים
של מי הקרחת הזאת?
"מעלה קרחות", הצגה ראשונה בסדרה שכולה תיאטרון אורנה פורת, תעלה בתחילת השבוע בהיכל התרבות נתניה
מאת: שי מייזליש 18:13 14/01/15

ביום ראשון הקרוב (18.1) תעלה בהיכל התרבות העירוני בנתניה ההצגה "מעלה קרחות", הצגת ילדים מבית תיאטרון אורנה פורת, מאת אפריים סידון. זו ההצגה הראשונה בסדרה, שעולה כחלק מסדרת המנוי המיוחד לילדים, עליו הודיע לאחרונה היכל התרבות.
הסדרה המיוחדת נותנת מענה לגילאים שונים, החל מגיל 4 ועד גיל 12. כך למשל, הורים לילדים שירכשו את המנוי המיוחד יוכלו להשתמש בו כדי שילד אחד יצפה בהצגה מסוימת, ואילו הילד השני, לפי גילו, יצפה בהצגה אחרת המתאימה לו יותר, וייהנה מתיאטרון רפרטוארי הנחשב לאיכותי מאוד.
במרכזו של המחזמר "מעלה קרחות", מחזמר ססגוני ורב משתתפים, סיפור על אי סובלנות, שכתוב בחרוזים ובהומור עם תפאורה מרהיבה, תלבושות צבעוניות ומוסיקה מקורית. מעין משל משעשע, המלמד את הילדים על סובלנות וקבלת האחר. העלילה מספרת על עיר שכל תושביה קרחים ושמה כשם המחזמר, בה התושבים מאוד גאים בקרחות שלהם והם לא ראו שערה מעולם, עד שבוקר אחד מגלה ראש העיר, לתדהמתו, כי על ראשו צומחת שערה, וכל ניסיונותיו להיפטר ממנה לא מצליחים. כאשר מגלים תושבי העיר את האמת על השערה, הוא מאבד את משרתו ומגורש, אבל מצליח במעשי גבורה במסע נדודיו, בעזרת השערה. לבסוף, סוף טוב הכל טוב, משרת ראש העיר וכבודו האבודים מוחזרים לו.
תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער הוא התיאטרון הרפרטוארי הוותיק ביותר בארץ להצגות ילדים ונוער. הוא הוקם בשנת 1970 בידי השחקנית, כלת פרס ישראל אורנה פורת ושר החינוך דאז, יגאל אלון ז"ל. במשך כל שנות קיומו הועלו בתיאטרון מאות הצגות ילדים ברמה האמנותית הגבוהה ביותר, כאשר היעד המרכזי הוא "להביא את הבשורה של אמנות התיאטרון אל כל ילדי ישראל, מתוך כוונה להקנות להם ערכים אסתטיים-אמנותיים וערכים הומאניים, לאומיים ואוניברסאליים באמצעות מפגש עם היצירה האמנותית". התיאטרון נחשב למי שבשנות פעילותו טיפח רפרטואר הצגות ילדים ונוער עשיר ומגוון, בתכנים ובסגנון, וקידם את היצירה באיכות גבוהה בתחום הצגות ילדים ונוער. מדי שנה בשנה התיאטרון מציג כ-20 מחזות שונים המועלים בפני קהל של כ-400 אלף צופים בכ-250 יישובים ברחבי הארץ. "באמצעות תיאטרון חי, עכשווי, מעורר מחשבה ויוצר חוויה, התיאטרון משתדל להשפיע ככל האפשר על בני הדור הצעיר בישראל, להעשיר את עולמם הרוחני, ולטפחם כקהל צופי תיאטרון בפרט וצרכני תרבות בכלל", נמסר.
ההצגות הבאות בסדרה
"אלאדין ומנורת הקסמים". מגוללת את הרפתקאותיו של הנער אלאדין, מסופרת לקהל בשפת התיאטרון והמחול, בגרסה מיוחדת המשלבת בתוכה קטעי ריקוד, תיאטרון, תנועה, מוסיקה אוריינטאלית ותלבושות מרהיבות. ההצגה הופקה בשיתוף תיאטרון מחול "ענבל", והיא זוכת פרס הבמה 2011 לעיצוב תלבושות ואביזרי במה. מדובר למעשה בסיפור הרפתקאות, בתהפוכות ובמכשולים, אשר במהלכו מגלה אלאדין את אומץ ליבו ומבין שלהיות עשיר זה לא בהכרח להיות מאושר.
"פסטיבל החיות". נחשבת לאחת ההצגות היותר איכותיות לילדים. היא מספרת על תחרות כישרונות שהגיעה לעיר והפרס המובטח למנצח הוא הפלגה באניית פאר. ארבעה חברים טובים - אריה, דוב, תנין ונחש - מחליטים לגשת לתחרות. ציפור קטנה משתוקקת להצטרף אליהם, אבל הם לא מסכימים לצרף אותה ולועגים לה, צוחקים עליה שהיא קטנה מדי ופונים לחדר החזרות כדי להתאמן לקראת התחרות, אך עד מהרה הם מבינים שחסר להם בלהקה דבר חיוני ביותר – זמר. "זוהי הצגה צבעונית, משעשעת ומרגשת, המלמדת אותנו לשפוט אדם על פי כשרון ויכולת, ולא על פי גודל", אומרים בתיאטרון אורנה פורת, "לכל אחד יש כשרון ולא כדאי שנשפוט, או שישפטו אותנו, על סמך רושם ראשוני בלבד".
"טופל'ה טוטוריטו". מספרת את סיפורו של טופל'ה הנרגש מחתונת אחותו הקרבה ובאה. להקת כליזמרים ידועה עומדת להגיע לעיירה ולנגן בחתונה. כשהלהקה מגיעה, טופל'ה מתחבר אל פיני, ילד ממשפחת הכליזמרים, ונשבה בקסם הנגינה, המוסיקה והאמנות. יום אחד מגיע שמוליק החייט כדי למדוד את החליפה של טופל'ה לאירוע וטופל'ה, ברגע נמהר, גונב את אולרו היקר והנוצץ של החייט. האשמה נופלת על חברו הטוב פיני ומשפחת הכליזמרים מגורשת בבושת פנים מהעיירה. טופל'ה מפחד להודות, וסובל מייסוריי מצפון עד כדי חולי. מתוך מחלתו הוא ממלמל את שמו של חברו פיני. פיני בא לבקר את טופל'ה החולה, מנגן מעל למיטתו ולהפתעת כולם פוקח טופל'ה את עיניו. הוא מבקש סליחה מפיני וממשפחתו, וכל העיירה חוגגת, כמתוכנן, את חתונת האחות לקול נגינת הכליזמרים.
חברת מועצת העיר הממונה על התרבות והאירועים, שושנה (צ'וצ'י) זילברברג, הוסיפה: "החינוך לתרבות הוא אחד הנושאים העיקריים שעומדים בצמרת סדר העדיפויות העירוני של עיריית נתניה והיכל התרבות העירוני. אין ספק שחשיפת הדור הצעיר לתרבות איכותית בכלל ולתיאטרון איכותי בפרט, תורם למגמה החיובית בנושא זה".


בתמונה: מתוך ההצגה מעלה הקרחות- צילום יוסי צבקר

   

 תגובות  


יחסי ציבור | צאט לאתר | שוקולד | מוצרי תינוקותאלי שביט  | מלון בוטיק יוקרתי | ספא יוקרתי | צימר בדרום | צאט וירטואלי | אלי שביט הצלחה |
יחסי ציבור לעסקים קטנים  | מאמרי קידום | הסרת שיער | הסרת משקפיים | צ'אט וירטואלי | צ'אט אוטומטי | אבי אובלס | טיפול זוגי חדרה | הדרכת גננות | אלי שביטאלי שביט הצלחה
שוקולד | ול טל

 דרושים    צור קשר לפרסום תקנון האתר הפוך לאתר הבית
פיתוח על ידי חברת אפריקום מערכות כל הזכויות שמורות לקקטוס פורטל השרון והסביבה© 2004